Rock Solid Results
MIDDLE SCHOOL – GIRLS
Computer
Results by: DONALD KOPP
INVITATIONAL SUGARCREEK,
OH
ROCK
SOLID RESULTS, INC. 3K - MIDDLE
SCHOOL X-COUNTRY At Garaway HS
OCTOBER
6, 2007
TEAMS: (Number finished = 9)
Team TOTAL
Place Team Name Names Sex Yr Time Pts PTS
--------------------------------------------------------------------------------------------
1 Crestview Emily Trent F 7 12:58.8 1 67
Carey Fulk F 8 13:51.8 4
Gretchen
Sauder F 7 14:14.6 9
Corey
Durbin F 7 14:52.6 14
Megan
Jenkins F 7 17:07.3 39
2 Tuslaw Abbey Warth F 8 13:19.6 3 73
Paige
Ward F 8 14:10.2 8
Kathryn
Allan F 7 15:19.4 19
Emily Dignin F 7 15:27.0 21
Shannon Hasenbuhler F 8 15:40.3 22
Paige
Moyer F 7 15:41.6 ( 24)
Cassie Gallimore F 7 17:08.8 ( 40)
3
Jesse
Stallings F 7 14:29.0 11
Nicole
Chambers F 8 14:42.0 13
Jessica
Becker F 7 15:14.0 16
Lindsey
Jones F 8 15:50.0 29
Alisha McCaslin F 8 16:19.1 ( 34)
Serina Orellana F 8 16:30.9 ( 37)
4
Jessica Ligmanowski F 8 14:57.8 15
Kaylee Kelley F 8 15:19.0 18
Joyce
Bell F 8 15:44.3 26
Sarah
Stephenson F 8 15:47.5 28
Kaylee Miller F 8 15:56.8 ( 32)
Amanda Demattio F 7 16:08.7 ( 33)
5
Alyssa
O'Donnell F 8 15:16.8 17
Kalley Patterson F 8 15:45.8 27
Emily Oster F 8 17:58.2 44
Sydney
Fox F 7 18:00.1 45
Bethany Sevek F 7 19:22.3 ( 52)
6
Nichole
Phillips F 8 15:26.2 20
Maddy Azzardi F 7 15:56.6 31
Stephanie
Myers F 8 17:13.1 41
Courtney
Leggett F 7 19:19.3 51
7 Claymont Cierra Bloom F 7 14:38.9 12 154
Miranda Gowins F 8 15:41.3 23
Lindsay
Long F 7 15:52.7 30
Kaitlyn Grandison F 7 17:52.8 43
Lexi Stinard F 7 18:05.1 46
8 Garaway Alyssa Lower F 7 14:19.2 10 171
Kristina Hlinovsky F 7 15:43.9 25
Nikki VanSickle F 8 16:43.0 38
Bethany
Troyer F 7 18:19.5 48
Kami Hufstetler F 7 19:00.6 50
9
Jana Sawalma F 7 16:26.0 36
Ashlee Ford F 7 17:36.0 42
Laura Karam F 7 18:10.1 47
Liz
Karen F 7 18:23.2 49
Wendy Just F 7 20:30.4 ( 53)
Valerie
Nicholson F 7 21:45.7 ( 54)
Computer
Results by: DONALD KOPP
INVITATIONAL SUGARCREEK,
OH
ROCK
SOLID RESULTS, INC. 3K - MIDDLE
SCHOOL X-COUNTRY At Garaway HS
OCTOBER
6, 2007
OVERALL
RESULTS: (Number finished = 79)
Place Team
Overall Pts Name Team Name Sex Yr Pace FINISH
--------------------------------------------------------------------------------------------
1 Courtney Oliver Tusky Valley F 8 06:57 12:58.2
2 1 Emily Trent Crestview F 7 06:57 12:58.8
3 2 Kelsey Cogan
4 3 Abbey Warth Tuslaw F 8 07:08 13:19.6
5 4 Carey Fulk Crestview F 8 07:26 13:51.8
6 5 Devon Rouse
7 Maddy Jones
8 6 Emily Probert Indian Valley F 7 07:29 13:58.6
9 7 Sydney Mari
10 8 Paige Ward Tuslaw F 8 07:36 14:10.2
11 9 Gretchen Sauder Crestview F 7 07:38 14:14.6
12 10 Alyssa Lower Garaway F 7 07:40 14:19.2
13 11 Jesse Stallings
14 12 Cierra Bloom Claymont F 7 07:51 14:38.9
15 13 Nicole Chambers
16 14 Corey Durbin Crestview F 7 07:58 14:52.6
17 15 Jessica Ligmanowski
18 Cassie Lilli
19 16 Jessica Becker
20 17 Alyssa O'Donnell
21 18 Kaylee Kelley
22 19 Kathryn Allan Tuslaw F 7 08:13 15:19.4
23 20 Nichole Phillips Indian Valley F 8 08:16 15:26.2
24 21 Emily Dignin Tuslaw F 7 08:17 15:27.0
25 Katie Gregory Fairless F 7 08:20 15:33.3
26 Laura Schumki Fairless F 7 08:21 15:35.2
27 Kendra King Strasburg-Franklin F 7 08:23 15:38.7
28 22 Shannon Hasenbuhler Tuslaw F 8 08:24 15:40.3
29 23 Miranda Gowins Claymont F 8 08:24 15:41.3
30 24 Paige Moyer Tuslaw F 7 08:25 15:41.6
31 25 Kristina Hlinovsky Garaway F 7 08:26 15:43.9
32 26 Joyce Bell
33 27 Kalley Patterson
34 28 Sarah Stephenson
35 29 Lindsey Jones
36 30 Lindsay Long Claymont F 7 08:31 15:52.7
37 31 Maddy Azzardi
38 32 Kaylee Miller
39 33 Amanda Demattio
40 Kelsey Couts Tusky Valley F 8 08:42 16:13.0
41 Nicki Riker
42 34 Alisha McCaslin
43 Ricci Rose River
View F 7 08:45 16:20.4
44 35 Lindsey
45 36 Jana Sawalma
46 Michela Metzcar Tusky Valley F 7 08:50 16:29.1
47 37 Serina Orellana
48 38 Nikki VanSickle Garaway F 8 08:58 16:43.0
49 Rachel Beach Tusky Valley F 8 08:59 16:46.3
50 39 Megan Jenkins Crestview F 7 09:11 17:07.3
51 40 Cassie Gallimore Tuslaw F 7 09:11 17:08.8
52 41 Stephanie Myers Indian Valley F 8 09:14 17:13.1
53 Taylor Zinkon
54 42 Ashlee Ford
55 43 Kaitlyn Grandison Claymont F 7 09:35 17:52.8
56 44 Emily Oster
57 45 Sydney Fox
58 46 Lexi Stinard Claymont F 7 09:42 18:05.1
59 47 Laura Karam
60 Katerina Sprankle
61 Ashley Piper
62 Tori Holder River View F 7 09:49 18:19.0
63 48 Bethany Troyer Garaway F 7 09:49 18:19.5
64 Tayler Blackburn Tuslaw F 7 09:51 18:22.0
65 Michal Anne Donahue Tuslaw F 7 09:51 18:22.3
66 49 Liz Karen
67 Hayley Goist Tuslaw F 7 09:53 18:25.5
68 Latisa Starkey
69 Kweisa Collins
70 Kassie Seldenright
71 50 Kami Hufstetler Garaway F 7 10:11 19:00.6
72 51 Courtney Leggett Indian Valley F 7 10:21 19:19.3
73 52 Bethany Sevek
74 Ashley Willis Tuslaw F 7 10:55 20:22.3
75 53 Wendy Just
76 54 Valerie Nicholson
77 Kayla Nay
78 Mandy Mitchell
79 Genny Just